Historia i cele

Wydział Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie uruchomił w roku akademickim 2013/2014 nową specjalność „E-biznes w turystyce” na studiach licencjackich na kierunku „Turystyka i rekreacja”. Informacja o nowej specjalności ukazała się na stronie Wydziału.

Rada Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF Kraków na ostatnim swoim przedwakacyjnym posiedzeniu 2017 poparła jednogłośnie wniosek o zmianę nazwy specjalności na E-turystyka oraz przyjęcie zmian w jej programie.

Celem kształcenia w ramach specjalności „E-biznes w turystyce” jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w branży turystycznej, potrafiących twórczo wykorzystać technologie informacyjno-komunikacyjne, zarówno w roli przedsiębiorcy inicjującego działalność gospodarczą w tym właśnie obszarze, jak i pracownika, legitymującego się wyróżniającymi się kompetencjami.

Dzisiejszy rynek pracy, również w branżach pierwotnie niezinformatyzowanych, w coraz większym stopniu zgłasza zapotrzebowanie na osoby zdolne do eksploatowania możliwości, które tkwią w gospodarce elektronicznej. Prowadzenie handlu elektronicznego, marketing internetowy, pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych i wykorzystanie mediów społecznościowych, stały się typowymi aspektami działalności biznesowej. Aplikacje mobilne, poszerzona rzeczywistość (augmented reality), internet przedmiotów (internet of things, IoT), czy elektroniczne współtworzenie wartości z klientem – to przyszłościowe, zyskujące na popularności obszary, kreujące szansy dla przedsiębiorstw.

Zapraszamy serdecznie do wyruszenia z nami w podróż do przyszłości!

Pracownicy Katedry Polityki Turystycznej Wydziału Turystyki i Rekreacji
Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
Zakładów: Ekonomii i Zarządzania, Prawa oraz Statystyki i Informatyki

Jeśli jesteś zainteresowany(a) współtworzeniem z nami naszej specjalności, zapraszamy Cię do podzielenia się swoimi opiniami pisząc na adres pawel.stelmach@awf.krakow.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s