Szanse na styku nauki i biznesu

Najciekawsze rzeczy dzieją się na pograniczu, w tym przypadku – sfery nauki i biznesu, gdzie dochodzi do sprzężeń zwrotnych. Dotyczy to zwłaszcza sfery nowych technologii, tam niejednokrotnie praktyka gospodarcza szybciej generuje nowe elementy, które dla naukowców bywają trudno uchwytne. Nie zmienia to faktu, że obustronne interakcje pomiędzy centrami badawczymi na uczelniach a przedsiębiorstwami sprzyjają kreacji innowacji. Podobnie jest w obszarze aplikacji technologii informacyjno-komunikacyjnych dla branży turystycznej i rekreacyjnej.

Katedra Polityki Turystycznej, a zwłaszcza funkcjonujący w ramach niej Zakład Statystyki i Informatyki, dzięki wieloletnim kontaktom z firmami z sektora informatycznego, dopracowała się sieci kontaktów formalnych i nieformalnych stanowiących pomost pomiędzy naszą Akademią a światem komercyjnych współtwórców technologii IT. Wśród podmiotów, które podjęły współpracę z naszą Katedrą, znalazły się następujące marki:

Loga IT1

Jako Katedra, staramy się dostarczać najwyższej jakości usług edukacyjnych, wykorzystujących synergię pomiędzy sferą teoretyczną a praktyczną. Podtrzymujemy również więzi z naszymi absolwentami, którzy w swojej pracy w branży wykorzystują nowoczesne technologie. Wśród nich są z jednej strony przedsiębiorcy, którzy już w czasie studiów podjęli ryzyko inicjacji projektu start up, tacy jak nasz tegoroczny absolwent – Pan Kamil Stepaniak – współtworca portalu http://experthotels.pl. Z drugiej strony nasi absolwenci pracują również w firmach sektora IT dedykowanych branży turystycznej, tak jak nasza absolwentka – Pani Weronika Liniewska – pracowniczka Europejskiego Centrum Oprogramowania Sabre, zlokalizowanego w Krakowie.

Powyższe przykłady pokazują wieloaspektowość sieci współpracy, realizowanej przez Katedrę Polityki Turystycznej. Wymiana wartości pomiędzy Akademią a branżowymi przedsiębiorstwami technologicznymi owocuje w kilku obszarach:

1. wzbogacania treści dydaktycznych o praktyczne aspekty działalności biznesowej;
2. kreowania możliwości do testowania aplikacji technologicznych w ramach zajęć ćwiczeniowych;
3. dostarczania doświadczeń do analizy ryzyka przedsięwzięć innowacyjnych;
4. organizacji atrakcyjnych praktyk studenckich;
5. zapraszania ekspertów z branży do przeprowadzania wykladów otwartych na Akademii.

Podejmowane przez nas działania mają na celu zwiększenie szans naszych absolwentów na znalezienie satysfakcjonującego miejsca na współczesnym trudnym rynku pracy. Każdy z nas jest kowalem swojego losu, jednak czasem spotykamy ludzi, którzy kreują nam możliwości rozwojowe. Warto współpracować i wymieniać myśli z ludźmi o komplementarnych kompetencjach, skłonnych do współtworzenia wartości.

Jeśli jesteś zainteresowany(a) współtworzeniem z nami naszej specjalności, zapraszamy Cię do podzielenia się swoimi opiniami pisząc na adres pawel.stelmach@awf.krakow.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s